SKLEP - Kawai GL-10 fortepian akustyczny "Baby Grand"

Fortepian w stylu "Baby grand"

Kawai GL-10 – fortepian akustyczny

CENA: 38.000 PLN

Specyfikacja:

 • Głębokość: 153 cm
 • Szerokość: 150 cm
 • Wysokość: 102 cm
 • Waga: 282 kg
 • Powierzchnia białych klawiszy: żywica akrylowa
 • Powierzchnia czarnych klawiszy: żywica fenolowa
 • Akcja klawiatury: Millenium III
 • Płyta rezonansowa: lity świerk
 • Wsporniki tylne: 2
 • Pedały: 3 (Damper, Sostenuto, Soft)
 • Kółka: pojedyncze
 • Pozycje podparcia skrzydła: 2
 • Pozycje pulpitu do nut: 5
 • Wolnoopadająca pokrywa klawiszy: tak
 • Wykończenie: czarny połysk (EP) 

Opis

Kawai GL-10 – fortepian akustyczny

Kawai to japońska firma należąca do ścisłej czołówki producentów najwyższej klasy pianin i fortepianów. Blisko 100 lat doświadczenia, dobór najlepszych materiałów i traktowanie ciągłego dążenia do rozwoju jak obowiązku, a nie ideału, sprawiło, że dziś instrumenty Kawai obecne są nie tylko w milionach domów na całym świecie, ale i w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i konserwatoriach muzycznych.

Kawai GL-10 jest najmniejszym fortepianem z serii GL. Został zbudowany z tą samą dbałością o szczegóły i wysoką jakość, co jego więksi bracia. To instrument w rozmiarze „baby grand”, o długości 153 cm, będący doskonałym wyborem do mniejszych pomieszczeń. Kawai GL-10 posiada wszystkie najważniejsze cechy oraz jakość i piękne brzmienie, które ugruntowały pozycję marki Kawai w pianistycznym świecie.

Mechanizm klawiatury Millenium III

Znakomita klawiatura Millenium III wykorzystuje komponenty z innowacyjnego tworzywa ABS-Carbon. Ten kompozytowy materiał, w którego skład wchodzą włókna węglowe, jest niezwykle sztywny i wytrzymały, co pozwala wytwarzać lżejsze elementy mechanizmu, zachowując pożądaną siłę. W efekcie akcja klawiatury fortepianów serii GL jest mocniejsza, szybsza, stabilniejsza w działaniu i łatwiejsza do kontrolowania niż typowe mechanizmy wykonane w całości z drewna.

Wydłużone klawisze sprawiają, że gra jest łatwiejsza, a odpowiedź klawisza lepsza na całej jego długości. Wyższy profil i koncertowa długość klawiszy zapewniają zwiększoną siłę uderzenia lepsze przenoszenie energii na struny. Pianiści z pewnością docenią większą kontrolę i możliwość grania najmocniejszych dźwięków przy mniejszym wysiłku.

Płyta rezonansowa z wysokiej klasy litego świerku

Płyta rezonansowa jest sercem fortepianu i odpowiada za przekształcenie wibracji strun w piękne i bogate brzmienie instrumentu. Do produkcji płyt w fortepianach z serii GL używane jest jedynie lite, świerkowe drewno o prostym układzie ziarna. Każda płyta jest pieczołowicie wykańczana, aby maksymalnie poprawić jej rezonans i uzyskać właściwe rozpraszanie się dźwięku w każdym jej miejscu.

Mocna i stabilna konstrukcja

Fortepiany z serii GL posiadają wyjątkowo mocną konstrukcję, która bez problemu radzi sobie z ogromnym naprężeniem strun. Opiera się ona na projekcie SOLID (Stretcher Over-Lap Integrated Design). Duża sztywność i mocna budowa sprawiają, że energia generowana przez młotki i struny utrzymuje się wewnątrz instrumentu i w jak największym stopniu może zostać zamieniona na dźwięk.

Frontowa drewniana listwa, za którą znajdują się klawisze została wzmocniona od spodu listwą stalową. Zabezpiecza ją to przed ewentualnym wypaczeniem i wygięciem na skutek zmian temperatury i wilgotności, które w skrajnych przypadkach mogłoby doprowadzić nawet do przyblokowania klawiszy.

Płyta V-Pro

Wszystkie modele z serii GL posiadają akustycznie neutralne, żelazne płyty odlewane w technologii próżniowej. To na nich rozpięte są struny, których łączna siła naciągu liczona jest w tonach. Płyty muszą być więc bardzo wytrzymałe – i takie właśnie są. Zapewniają one fortepianom Kawai wytrzymałość, stabilność i optymalne rozchodzenie się dźwięku, a także niesamowity wygląd.