Naprawy stolarskie, renowacja zabytkowych mebli

Renowacja mebli antycznych i stylowych.

W naszym warsztacie, oprócz naprawy pianin i fortepianów zajmujemy się również renowacją mebli antycznych i stylizowanych. Oba te kierunki choć całkowicie inne, mają ze sobą wiele wspólnego. Naprawa pianina czy fortepianu – nie licząc mechaniki i kwestii akustycznych, nie różni się wiele od renowacji zabytkowych mebli.

Poszczególne epoki wywarły bezpośredni wpływ na sztukę, także sztukę stolarstwa. Na podstawie mebli widzimy jak na przestrzeni lat ewoluowały kanony piękna, style oraz kształty. Wszechobecny aktualnie minimalizm jest swojego rodzaju odwrotnością stylu który królował w poprzednich epokach. 

Wiele mebli z poprzednich epok przetrwało do dnia dzisiejszego. Niekiedy mocno nadgryzione zębem czasu egzemplarze są istnymi dziełami sztuki. I choć są ciężkie i często mniej ergonomiczne od tych produkowanych obecnie, mają rzesze miłośników. Są wyjątkowo wytrzymałe i solidne. Wątpliwe jest, aby którykolwiek z obecnie produkowanych mebli wytrzymał kilkaset lat w jednym kawałku. 

Naprawa mebli antycznych to swojego rodzaju podróż w czasie. W naszym warsztacie, chcąc zawsze zachować pierwotne walory i właściwości remontowanych przedmiotów, korzystamy z technik i technologii które wykorzystywane były wówczas w trakcie budowy danego mebla. 

michalscy renowacje

PRACOWNIA ARTYSTYCZNA "MICHALSCY RENOWACJE"

ŚWIADCZY USŁUGI KOMPLEKSOWEJ RENOWACJI MEBLI STYLOWYCH.

Od ponad 30 lat realizujemy kompleksowe renowacje, dzięki którym udaje nam się przywracać przedmiotom pierwotny stan i urok. Niezwykle szczegółowe zdobienia, niespotykane już politury czy materiały to tylko niektóre z elementów sprawiające, że nasza praca nigdy się nie nudzi.

Renowacja antyków to niezwykła przygoda, to możliwość obcowania z historią. Dla nas to przede wszystkim olbrzymia odpowiedzialność za element tej historii, który jest dziełem rzemieślnika z minionej epoki.

 

renowacja źle sklejonej, zabytkowej nogi od stołu

Na najwyższym poziomie

gwintowanie otworów w drewnie

Z dbałością o każdy szczegół

lakierowanie zabytkowego fortepianu

Uzupełnianie ubytków i

ręczne dorabianie elementów

Odświeżanie i

przygotowanie zabytkowej szkatułki do renowacji

Z wyczuciem i dobrym stylem

zabytkowa noga fortepianu

Meble potrafią być spore, dlatego

Na życzenie klienta pomożemy w organizacji transportu.

Pracownia Michalscy Renowacje oferuje stworzenie profesjonalnej dokumentacji konserwatorskiej z przebiegu renowacji. Prowadzimy bezpłatną wycenę kosztów realizacji. Oferujemy pomoc z zakresu meblarstwa oraz wystroju wnętrz. 

Polub i Zaobserwuj by być na bieżąco

Skontaktuj się z nami już dziś

Pracujemy na terenie całej Europy.